Sklenice stohovatelná Empilable 20 cl

Katalogové číslo: DX-101400-6
Značka: Duralex
19 Kč bez DPH
Chcete lepší cenu?

Dotaz na produkt

Pozvedněte svou prezentaci nápojů s tímto parádním pohárem. Jedná se o všestranného pomocníka s vroubkovaným dnem, který je ideální pro jakékoli prostředí a poslouží pro podávání vody, ledového čaje, džusu, limonády, likéru a jiných alkoholických i nealkoholických nápojů. Díky své kvalitní pevné konstrukci odolné proti nárazu a otřesům usnadňuje manipulaci i údržbu a s jistotou obslouží vaše hosty. Stohovatelnost poskytuje jednoduché skladování.

Odlivka 20 cl 

Empilable odlivka 20 cl 

Parametry

  • Materiál: temperované tvrzené sklo
  • Výška: 86 mm
  • Průměr: 71 mm
  • Objem: 20 cl
  • Barva: transparentní
  • Vhodný do myčky nádobí, mikrovlnky i mrazničky
  • Teplotní odolnost: –20 °C až +130 °C
  • Stohovatelný
  • Cena uvedena za 1 kus/6 ks v originálním balení

Využití odlivky

  • Podávání kávy, vína, džusu i jiných nápojů nebo dezertů.

Kolekce Empilable

Každý kousek z kolekce Empliable je vytvořený s ohledem na všestrannost, poskytuje praktické, jednoduché a sofistikované řešení vašich potřeb v oblasti sklenic. Chlubí se funkčním a stylovým designem, který padne pohodlně do rukou. Vyrábí se z temperovaného tvrzeného skla, takže odolá náhlým teplotním extrémům.

Výrobce

Společnost Duralex již více než 80 let vyrábí tvrzené sklo a stolní nádobí v La Chapelle-Saint-Mesmin v samém srdci Francie. Od roku 1945, kdy Duralex vynalezl proces temperování skla, se tento název spojuje s tvrzeným sklem vyráběným dle své vlastní receptury. Toto nádobí se hodí pro podávání studených i horkých nápojů či dezertů, je stohovatelné, vhodné do mikrovlnné trouby, mrazničky i myčky. Díky neustálým investicím a závazku ke kvalitě dosáhla tato společnost mezinárodní obliby. Duralex je a vždy zůstane opravdovým francouzským výrobcem skla a také představuje jediného skelného tvůrce, který vyrábí 100 % svých výrobků ve Francii.

Tajemství pevnosti skla

Proces tvrzení skla: Ochranná známka

Od roku 1945 je Duralex® průkopníkem v technologii tvrzeného skla. Továrna firmy v La Chapelle-Saint-Mesmin byla první na světě, která vyráběla nádobí z tohoto druhu skla. Díky neustálým investicím a oddanosti kvalitě dosáhl Duralex® úrovně excelence, která dodnes řídí úspěch značky po celém světě. Tato společnost je bezesporu uznávaná jako lídr v oblasti výroby tvrzeného skla.

Co je temperované sklo?

Proces temperování činí sklo Duralex® tak pevným. Spočívá v rychlém ventilačním ochlazení celého skleněného výrobku, který byl předem zahřátý na teplotu přibližně 700 °C. Tato úprava vytváří ve skle řízená pnutí zlepšující většinu jeho fyzikálních vlastností, tedy odolnost proti mechanickému namáhání a tepelnému šoku (náhlá změna teploty). Díky tomu je sklo Duralex® minimálně 2,5krát odolnější vůči mechanickému namáhání než standardní sklo. Odolává teplotním šokům minimálně do 100 °C.

Proč je temperování tak důležité?

Proces temperování Duralex® zlepšuje odolnost proti mechanickému namáhání a tepelnému šoku. Nabízí bezpečnost, pohodlí a odolnost zvýšením životnosti produktů. Tvrzené sklo je bezpečnější, pevnější a tím pádem i odolnější než standardní sklo. Proces temperování tak zajišťuje, že sklo se stává ještě celkově pevnějším a bezpečnějším v případě rozbití (rozbije se na malé kousky). Kvalitu produktů a jejich pravidelné testování zaručuje stabilní temperování.

Norma EN 1183

Duralex® dodržuje evropskou normu pro teplotní šoky, jednu z nejpřísnějších norem na trhu. Produkty Duralex® jsou odolné vůči teplotnímu šoku min. 100 °C v celém sortimentu pro vaření.
Nahoru